• 30 آبان 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

اعزام ۱۰۰ مبلغ دینی به مناطق شهری و روستایی آران و بیدگل

  • 17 اردیبهشت 1398
  • 98بازدید

حجت الاسلام «سمیع الله مردان» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با هدف تعمیق باورهای دینی، گسترش آموزه‌های دینی، دفاع از ارزش‌های مکتب اهل بیت (ع) و انقلاب اسلامی، همه ساله در مناسبت‌های گوناگون از جمله ماه محرم و رمضان، مبلغانی را به نقاط مختلف شهرستان و کشور اعزام می‌کند. بر همین اساس، همزمان با حلول ماه ضیافت الهی، ۱۰۰ مبلغ دینی بومی و غیربومی به مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان اعزام شده اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: از این تعداد، ۷۵ مبلغ بومی با ثبت درخواست در سامانه جامع اعزام مبلغ سازمان تبلیغات اسلامی «سجام» به مناطق شهری و روستایی این شهرستان اعزام شده اند. همچنین ۲۵ مبلغ اعزامی ماه رمضان از قم و اصفهان با ثبت نام در سامانه درخواست مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی «سمتا» به محل های تعیین شده در شهرستان اعزام شده اند.

حجت الاسلام مردان بیان داشت: مبلغان اعزامی ضمن اقامه نماز جماعت در مساجد، به تبیین احکام الهی، تفسیر قرآن کریم، برپایی آیین های شب زنده داری احیای شب های قدر و برنامه های سالروز شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) و ترغیب مردم به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس خواهند پرداخت.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد آران و بیدگل تصریح کرد: بیان مباحث اخلاقی و سبک زندگی اسلامی، تبیین شعار سال و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از دیگر برنامه های مبلغان اعزامی در مساجد و محل های اعزامی است.

حجت الاسلام مردان همچنین به برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ ویژه مبلغین اعزامی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این همایش با سخنرانی «روح الله صنعتکار» کارشناس مسائل سیاسی و حجت الاسلام «احمد روحانی» رئیس مدرسه علمیه المهدی(عج) در مسجد امام حسین(ع) آران و بیدگل برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل به موضوعات و عناوین این همایش اشاره کرد و گفت: «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب» ، «نقش روحانیت تعمیق باورهای دینی و مقابله با نقشه های دشمن»، «تبیین پیشرفت های علمی کشور» و «مسائل سیاسی روز» از جمله محورهای نشست تخصصی مبلغین اعزامی بود.

حجت الاسلام مردان بیان داشت: در این همایش، توصیه های تبلیغی ویژه ماه مبارک رمضان، کتاب ره توشه و بروشور محورهای بیانیه گام دوم انقلاب هم توزیع شد

منبع

شبستان

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط