• 30 آبان 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

برداشت گل محمدی از ۳۰ هکتار گلستان های نوش آباد

  • 10 اردیبهشت 1398
  • 98بازدید

برداشت گل محمدی از ۳۰ هکتار گلستان های نوش آباد

نخستین جشنواره گل و گلاب شهر نوش آباد با همکاری جمعی از سرمایه گذاران در این صنعت و باغداران گل شهر نوش آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، رئیس شورای شهر نوش آباد با بیان اینکه بیش از ۳۰ هکتار از باغ های شهر نوش آباد به کشت گل محمدی اختصاص دارد، گفت: عطر و بوی گل محمدی شهر نوش آباد و شهرستان کویری آران و بیدگل و کیفیت گلاب آن نسبت به سایر مناطق کوهپایه کاشان بهتر است. 

«ابوالفضل رافعی» در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: نخستین جشنواره گل و گلاب همزمان با برداشت گل محمدی در جوار بقعه متبرکه امام زاده سلیمانیه فیض آباد و محوطه تاریخی ایلخانی در کویر نوش آباد برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر نوش آباد افزود: این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهر تاریخی نوش آباد در حوزه گل و گلاب برگزار شده است.

رافعی افزود : سالانه بیش از ۳۰ هکتار از باغ های شهر نوش آباد به کشت گل محمدی اختصاص دارد که با توجه به کم آب بودن این منطقه و تغییر الگوی کشت کشاورزان و ترغیب به کشت گل محمدی، همه ساله این رقم رو به افزایش است.

رئیس شورای شهر نوش آباد بیان داشت: ۷ کارگاه  گلاب گیری در  شهر نوش آباد مشغول به کار است و تعداد قابل توجهی از مردم در این صنعت به فعالیت می پردازند.

ابوالفضل رافعی اظهار داشت: گل محمدی در شهر نوش آباد آران و بیدگل ۲۰ روز زوتر از سایر مناطق کاشان بدست می آید و با توجه به کویری بودن منطقه و آفتابی که به گل ها می تابد، عطر و بوی گل محمدی شهر نوش آباد و شهرستان کویری آران و بیدگل و کیفیت گلاب آن نسبت به سایر مناطق کوهپایه کاشان بهتر است.

رئیس شورای شهر نوش آباد افزود: شهر نوش آباد با داشتن ظرفیت‌های فراوان و با توجه به شهر زیر زمینی، کویر بکر منطقه، وجود ۳۰ قلعه در اطراف این شهر و تعداد زیادی از خانه های بوم گردی جهت اسکان مسافران، گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به این شهر کشانده و می تواند زمینه ساز تولید و اشتغال بسیار زیادی شود.

رافعی بیان داشت: تلاش می‌کنیم تا کارگاه‌های عرقیات را صنعتی کنیم و بیش از پیش توسعه دهیم تا بتوانیم زمینه فرآوری گل را فراهم کنیم.

 

منبع

شبستان

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط