• 25 شهریور 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

صادرات آران و بیدگل به 18 کشور جهان

  • 4 اردیبهشت 1398
  • 20بازدید

به گزارش جماران از خبرگزاری ایرنا اسماعیل بایبوردی فرماندار آران و بیدگل در نشست صاحبان صنایع کاشان و آران و بیدگل گفت: سالانه 50 میلیون مترمربع فرش ماشینی در این شهرستان تولید و افزون بر بازارهای داخلی به 18 کشور جهان نیز صادر می شود. 
اسماعیل بایبوردی میزان تولید نسبی فرش ماشینی کشور در سال را 132 میلیون مترمربع برشمرد و افزود: شهرستان آران وبیدگل می تواند قطب تولید فرش ماشینی نام بگیرد زیرا پس از کشور ترکیه، در منطقه خاورمیانه جایگاه دوم را در تولید این محصول دارد. 
وی اضافه کرد: 40 کیلوگرم زعفران نیز سال گذشته در این شهرستان تولید شد که با زیر کشت رفتن 100 هکتار در افق 1404 این رقم به 400 کیلوگرم خواهید رسید. 
فرماندار آران و بیدگل یادآور شد: سال های 95 و 96 نزدیک به سه هزار تن پسته در باغ های زیر کشت این محصول در شهرستان تولید شد. 
وی میزان ارز آوری سال گذشته آران و بیدگل را 130 میلیون دلار برآورد کرد و تاکید کرد: شهرستان های کاشان و آران و بیدگل هم نماد اجرای اقتصاد مقاومتی و هم نمود واقعی شعار سال مبنی بر رونق تولید هستند. 
بایبوردی ادامه داد: مردم این منطقه با کار و تلاش توانسته اند اعتماد به نفس را جایگزین اعتماد به نفت کنند و از همین رو نرخ بیکاری در آران و بیدگل پنج درصد است. 
وی با تاکید بر لزوم شناسایی و برطرف کردن موانع تولید صنعت، انباشت مقررات را یکی از موانع اصلی تولید در منطقه و حتی کشور دانست و گفت: این مقررات مزاحم موجب شده تا برخی دستگاه ها کارشناسان مزاحم و به دنبال آن مدیرانی مزاحم تولید کنند. 
فرماندار آران و بیدگل با مغعتم شمردن رونق تولید به عنوان شعار سال افزود: سرمایه دار را باید به عنوان سردار و قهرمان تولید و سازندگی کشور بدانیم چون شغل ایجاد می کنند و جوانان را از بزهکاری های و آسیب های اجتماعی دور نگه می دارند. 
به گفته وی، هم اکنون 810 واحد صنعتی در آران وبیدگل با 17 هزار و 100 نفر اشتغال فعالیت دارند که 510 واحد فرش ماشینی تولید می کنند.

نشست هم اندیشی صاحبان صنایع شمال استان اصفهان امروز با حضور استاندار اصفهان، فرماندار ویژه کاشان، فرماندار آران و بیدگل و جمعی از صنعتگران این منطقه برگزار شد.

منبع

جماران

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط