• 30 مهر 1398
اخبار و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان آران و بیدگل

مردان فعال‌تر، سالم‌ترند

  • 14 بهمن 1397
  • 66بازدید

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحامد برکاتی در این بارهگفت: همه ساله در هفته آغازین اسفندماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان به عنوان نیمی از جمعیت کشور، هفته ملی "سلامت مردان ایران" برگزار می‌شود.

وی افزود: در استمرار برنامه ترویج فعالیت جسمانی در مناسبت‌های ملی سلامت در دو سال اخیر و با توجه به برنامه عمل سازمان جهانی بهداشت برای کاهش کم تحرکی به میزان ۱۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ با شعار "مردم فعال‌تر، برای جهانی سالم‌تر" در سال جاری نیز موضوع ترویج تحرک و فعالیت جسمانی به عنوان محور اقدامات هفته مذکور انتخاب شده است.

وی افزود: سه گروه اصلی هدف شامل جامعه مردان کشور و خانواده‌های آنان، مدیران حوزه‌های مختلف، مدیران سلامت و ارائه دهندگان خدمات سلامت (اعم از پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشتی) هستند.

وی خاطرنشان کرد: باید ضمن تاکید بر نقش تحرک و فعالیت بدنی در سلامت جامعه و وظیفه ارائه دهندگان خدمات سلامت در آموزش و مشاوره برای بهبود فعالیت جسمانی گروه‌های هدف، اقدامات برنامه‌ریزی شده همه جانبه توسط مدیران حوزه‌های مختلف برای دستیابی به محیط زندگی، کار و تحصیل حامی فعالیت جسمانی را در راستای شعار " مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر "انجام شود.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، برکاتی، عناوین و محورهای اطلاع رسانی و آموزش در روزهای هفته ملی سلامت مردان ایران در سال جاری را به شرح زیر اعلام کرد:

چهارشنبه اول اسفند: مردان فعال و بهره‌وری در محیط کار دوستدار فعالیت بدنی

پنجشنبه دوم اسفند: نقش مستقیم و غیر مستقیم فعالیت جسمانی در پیشگیری و درمان بیماری‌های غیر واگیر، واگیر، سلامت روانی و اجتماعی

جمعه سوم اسفند: پدران، مشوق فعالیت جسمانی پسران و سایر اعضای خانواده

شنبه چهارم اسفند: شهر دوستدار فعالیت جسمانی (پیاده‌روی / دوچرخه سواری و …)

یکشنبه پنجم اسفند: ایمنی و استاندارد در فعالیت‌های ورزشی

دوشنبه ششم اسفند: مردان جوان فعال‌تر، عملکرد تحصیلی بالاتر

سه شنبه هفتم اسفند: زندگی طولانی‌تر برای سالمندان و بیماران فعال

نظرات

نام:
ایمیل:
نظر شما:

مطالب مرتبط